Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Matservisdelar 9816241



*

nr 981 6241


Matservisdelar

Gefle, Tokyo, ca 35 del


Kondition: nagg

Utrop:

600 kr

Såld:

300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 21 september 2015
kl 19:17:18


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
18/9 10:10:58 1      100 kr
20/9 22:01:55 2      250 kr
20/9 22:34:12 3      200 kr
20/9 22:34:12 2      250 kr (Budbetjänt)
21/9 18:52:55 4      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion
  • Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle matservisdelar mattallrik mattallrikar svensk keramik svenska keramiker tallrik tallrikar tokyo
  • 6707 Matservisdelar
    25 delar, Iittala, Kaj Franck (1911-1989), Finland..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 18:47
  • 6708 Matservisdelar
    36 delar, Bing & Grøndahl, "Elegance", 12 mattallr..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 20:46
  • 6753 Matservisdelar
    37 delar Rörstrand, Ostindia, blå dekor på ljusblå..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 20:46
  • 6642 Matservisdelar
    39 delar, Rörstrand Blå Bengali, flintgods, 5 matt..//
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 18:59
  • 6750 Matservisdelar
    50 delar ca. Gustavsberg, Röd Fasan, 12 mattallrik..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 18:25




Ladda ner broschyr